Op het CSIO5* concours in Abu Dhabi sprong Wilm Vermeir de sterren van de hemel met de 13-jarige hengst Joyride S. De BWP-geregistreerde zoon van Toulon deed zijn naam eer aan en sprong met alle plezier over de 1.50m hoge hindernissen alsof het niks was.
In de barrage nam het Belgische duo het tegen acht concurrenten op. Ze zetten de snelste tijd neer en lieten al het hout boven, waarmee de overwinning van bijna 24.000 euro naar hen ging. Ook in de Verenigde Arabische Emiraten vond de prijsuitreiking plaats mét mondkapje en zonder handen schudden.
Rappe Italiaan
Mooie prestatie van onze landgenoot, want hij gaf niet de minste ruiters het nakijken. Zoals de immer rappe Emanuele Gaudiano, met de eveneens ervaren, 13-jarige hengst Chalou (v. Chacco-Blue), die hij ook reed op de Olympische Spelen in Tokio. Vermeir was bijna een halve seconde sneller dan de Italiaan met zijn toppaard.
Frenchy VDS
De derde stek was voor de Brit Donald Whitaker met de in Nederland geboren schimmel Feodina (v. Zacharov). Op vier zien we het voormalige toppaard van Vicky Van de Poel en Niels Bruynseels, Frenchy VDS (v. Cornet Obolensky). Haar ruiter is nu de Syrische ruiter Ahmad Saber Hamcho.
Uitslag CSIO5* – Al Shira’aa Challenge
Bron: CAP Magazine
Foto: DigiShots (archief, Wilm Vermeir met Gentiane de la Pomme)